Pompa circulatie IMP-PUMPS NMT PLUS 25/40-130 cu turatie variabila, 10 bar, 25W, 230V
NMT PLUS este o pompă de înaltă performanță cu reglare în trei trepte pentru sistemele de încălzire, ventilație și aer condiționat. Pompa este acționată de un motor electric sincron cu comutare electronică cu un rotor cu magnet permanent.
Pompa este controlată cu ajutorul unui buton situat pe cutia de borne a motorului, care vă permite să setați:
- moduri de funcționare,
- unul dintre cele trei niveluri de putere pentru fiecare mod
Sunt disponibile următoarele moduri de funcționare a pompei:
- mod de presiune proporțională - recomandat pentru încălzirea radiatorului;
- modul de funcționare cu o viteză fixă de rotație - recomandat pentru sistemele de încălzire și ventilație.
Pompa este echipată cu protecție electronică încorporată împotriva blocării rotorului și are funcția de a elimina automat aerul din pompă.
| Greutate (Kg) | 3.000000 |
|---|---|
| Garantie produs | 2 ANI |
| Alimentare electrica (V) | 230 V |
| Dimensiune racord (DN) | 25 |
| Dimensiune racord (inch) | 1 1/2" |
| Inaltime max de pompare (m) | 4,1 - 5,0 m |
| Debit maxim (m3/h) | 0-5 m3/h |
| Grad de protectie | IP 44 |
| Presiune max lucru (Bar) | 10 Bar |
| Putere min absorbita (W) | 5 W |
| Putere max absorbita (W) | Sub 30 |
| Distanta intre racorduri (mm) | 130 mm |
| Tip racord | Filet |
| Temperatura max agent (C) | 110 C |
| Pret promo (Lei) | 680,00 Lei |
-
Pompa circulatie IMP-PUMPS NMT PLUS 25/40-130 cu turatie variabila, 10 bar, 25W, 230VPreț Promo 680,00 Lei Preț listă 850,00 Lei
-
Pompa circulatie WILO Yonos MAXO 40/0.5-4 220 PN6/10Preț Promo 3.899,00 Lei Preț listă 4.500,00 Lei -
Pompa circulatie WILO YONOS MAXO-D 50/0,5-9Preț Promo 18.500,00 Lei Preț listă 24.000,00 Lei -
Pompa circulatie WILO YONOS MAXO-D 50/0,5-16Preț Promo 26.370,00 Lei Preț listă 34.375,00 Lei -
Pompa electronica de circulatie pentru instalatiile solare MAYER GPD SOL 32-8SPreț Promo 324,00 Lei Preț listă 362,00 Lei