Pompa circulatie IMP-PUMPS NMT MAX II S 32-120 F cu turatie variabila, 10 bar, 380W, 230V
NMT MAX II S este o pompă de circulație extrem de eficientă (indice de eficiență energetică (EEI) ≤ 0,2) concepută pentru sisteme de încălzire, ventilație și aer condiționat.
Pompa include un motor sincron cu magnet permanent, viteza rotorului este controlată de un convertizor de frecvență încorporat.
Pompa este echipată standard cu modulul С, care permite următoarele funcții:
- activarea și dezactivarea de la distanță a pompei
- feedback asupra stării pompei
Pompa este controlată cu ajutorul a trei butoane de pe ecranul digital, cu ajutorul cărora puteți seta:
- modul de funcționare - valorile debitului (m3/oră), consumul de energie (watt), presiunea (m), viteza de rotație (rpm)
- mesaje de eroare
Pompa este echipată cu un senzor de temperatură încorporat. Unitatea electronică are un senzor de protecție termică încorporat. Rulmenții sunt lubrifiați de lichidul pompat.
Pompa este echipată cu un sistem de protecție împotriva funcționării uscate - rotația rotorului încetinește la minimum în absența unui mediu de lucru.
COD PROD: 979527171
| Greutate (Kg) | 12.000000 |
|---|---|
| Garantie produs | 2 ANI |
| Alimentare electrica (V) | 230 V |
| Dimensiune racord (DN) | 32 |
| Dimensiune racord (inch) | 1 1/4" |
| Inaltime max de pompare (m) | 12,1 - 13,0 m |
| Debit maxim (m3/h) | 21-25 m3/h |
| Grad de protectie | IP 44 |
| Presiune max lucru (Bar) | 10 Bar |
| Putere min absorbita (W) | 5 W |
| Putere max absorbita (W) | 301-500 |
| Distanta intre racorduri (mm) | 220 mm |
| Tip racord | Flansa |
| Temperatura max agent (C) | 110 C |
| Pret promo (Lei) | 4.450,00 Lei |
-
Pompa circulatie IMP-PUMPS NMT MAX II S 32-120 F cu turatie variabila, 10 bar, 380W, 230VPreț Promo 4.450,00 Lei Preț listă 5.290,00 Lei
-
Pompa de circulatie WILO Yonos PICO 25/1-6-130Preț Promo 1.045,00 Lei Preț listă 1.193,00 Lei -
Pompa circulatie IMP PUMPS NMTD SMART II 32/80-180 cu turatie variabila, 10 bar, 145W, 230VPreț Promo 6.315,00 Lei Preț listă 7.260,00 Lei -
Pompa circulatie Wilo Star-Z 20/7-3Preț Promo 1.850,00 Lei Preț listă 2.124,00 Lei -
Pompa circulatie Ferro GPA II 0602W 25-60 180Preț Promo 430,00 Lei Preț listă 550,00 Lei